|
Дата розміщення: 28.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Приватне пiдприємство «Аудиторська фiрма «БГС Аудит» |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
31235849 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
61024 м.Харкiв, вул.Гуданова, 9/11 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
4659, 28.01.2016 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора)
щодо фiнансової звiтностi
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«ПIВДЕНДIПРОЦЕМЕНТ»
за 2015 рiк за станом на 31.12.2015 року
Адресат.
Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) щодо фiнансової звiтностi призначається для власникiв цiнних паперiв, управлiнського персоналу пiдприємства та для Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Звiт щодо фiнансової звiтностi
1. Вступний параграф
1.1. Основнi вiдомостi про емiтента:
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПIВДЕНДIПРОЦЕМЕНТ»
Код за ЄРДПОУ- 00283096;
Мiсцезнаходження: 61022, Харкiвська обл., мiсто Харкiв, проспект Правди, будинок 10;
Дата державної реєстрацiї 26.05.1994р.
Дати внесення змiн до установчих документiв: остання редакцiя статуту зареєстрована 17.05.2012 року.
Основнi види дiяльностi за КВЕД:
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
77.33 Надання в оренду офiсних машин i устатковання, у тому числi комп’ютерiв
47.19 Iншi види оптової торгiвлi в неспецiалiзованих магазинах
68.10 Купiвля та продаж власного нерухомого майна
1.2.Опис аудиторської перевiрки.
Аудит було здiйснено вiдповiдно Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", Мiжна-родними стандартами контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, Закону України «Про акцiонернi товариства», Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi».
Цi стандарти та законодавчi акти зобов'язують планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання обґрунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах. Аудиторська перевiрка включає оцiнку застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв. Аудитор вважає, що проведена аудиторська перевiрка забезпечує обґрунтовану пiдставу для висловлення аудиторської думки.
Аудитором перевiрений повний пакет фiнансових звiтiв, а саме:
" Баланс (Звiт про фiнансовий стан) (форма №1) за станом на 31 грудня 2015 року;
" Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) (форма №2) за 2015 рiк;
" Звiт про рух грошових коштiв (за прямим методом) (форма №3) за 2015 рiк.;
" Звiт про власний капiтал (форма №4) за 2015 р.;
" текстовi примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2015рiк.
Крiм фiнансової звiтностi перевiрцi пiдлягали засновницькi та реєстрацiйнi документи, на-каз про облiкову полiтику, та iншi внутрiшнi нормативнi документи, регiстри синтетичного та аналiтичного облiку (журнали-ордери, оборотно-сальдовi вiдомостi), матерiали iнвентаризацiї, а також вибiрково первиннi бухгалтерськi документи.
Аудитором визначена прийнятнiсть концептуальної основи фiнансової звiтностi, яка застосована при складаннi фiнансової звiтностi. Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена управлiнським персоналом вiдповiдно до конкретної концептуальної основи фiнансової звiтностi i яка охоплює мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), а також правовi вимоги, передбаченi Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 року №996-ХIV.
Товариство з врахуванням особливостей своєї дiяльностi на пiдставi вимог МСФЗ визначило облiкову полiтику та подання фiнансової звiтностi. Впродовж звiтного року Товариство вело бухгалтерський облiк вiдповiдно до наказу про облiкову полiтику. У звiтному перiодi iстотних змiн в облiковiй полiтицi не було. Облiкова полiтика в основному забезпечує можливiсть надання користувачам фiнансової звiтностi правдивої та неупередженої iнформацiї про фiнансовий та майновий стан пiдприємства, доходи, витрати та його фiнансовi результати.
2. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансовi звiти
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення повного пакету фiнансових звiтiв у вiдповiдностi до мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
3. Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є надання висновку щодо повного пакету фiнансових звiтiв на основi результатiв аудиторської перевiрки, що проведена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту. Мiжнароднi стандарти аудиту вимагають вiд аудитора дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур з метою отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансових звiтах. Вiдбiр процедур залежить вiд судження аудитора. До таких процедур входить i оцiнка ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального представлення фiнансових звiтiв.
4. Висловлення думки
4.1.Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки.
Аудитор не спостерiгав за проведенням iнвентаризацiї товарно-матерiальних цiнностей на початок та на кiнець звiтного перiоду, оскiльки ця дата передувала призначенню аудитора. Через обмежений термiн робiт аудитор не мав змоги перевiрити кiлькiсть основних засобiв та товарно-матерiальних цiнностей шляхом проведення альтернативних аудиторських процедур або iншим способом., та не мав змоги пiдтвердити суми заборгованостей та зобов’язань по деяким контрагентам шляхом отримання аудиторських доказiв iз зовнiшнiх джерел. Оскiльки залишок запасiв на початок перiоду впливає на визначення результатiв операцiй, аудитор не мав змоги визначити, чи потрiбнi коригування результатiв операцiй на початок звiтного перiоду. Думка аудитора щодо фiнансової звiтностi за перiод, що закiнчився 31 грудня 2015 року модифiкована внаслiдок можливого впливу цього питання на порiвняннiсть даних звiтного перiоду i вiдповiдних показникiв.
4.2. Умовно-позитивна думка
На думку аудитора, за винятком можливого впливу питання, про яке йдеться в параграфi «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки», фiнансовi звiти справедливо та достовiрно вiдображають фiнансовий стан емiтента станом на 31 грудня 2015 року згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi, складенi та розкритi вiдповiдно вимогам законодавства України i прийнятої облiкової полiтики пiдприємства, мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Звiт про iншi правовi та регуляторнi вимоги
1. Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства.
Аудитором проведено розрахунок вартостi чистих активiв у вiдповiдностi iз Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв згiдно рiшення ДКЦПФР вiд 17 листопада 2004 року № 485.
Розрахункова вартiсть чистих активiв («мiнус» 25111 тис.грн.) є меншою статутного капiталу (2105 тис. грн.). Це не вiдповiдає вимогам статтi 155 п.3 Цивiльного кодексу України.
2.Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей
Наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до НКЦПФР разом з фiнансової звiтнiстю (МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть») не встановлено.
3.Ризики суттєвого викривлення
Iнформацiя, отримана внаслiдок застосування аналiтичних процедур, зiбраних доказiв, дає достатню впевненiсть у тому, що фiнансова звiтнiсть у цiлому не мiстить суттєвого викрив-лення внаслiдок шахрайства чи помилок.
Ю.О.Семенiхiна
Директор
Сертифiкат аудитора
№ 006838, виданий
06.07.2011р. АПУ
_____________________________
15 квiтня 2016 р.
м.Харкiв, Україна
Основнi вiдомостi про аудитора
Приватне пiдприємство «Аудиторська фiрма «БГС Аудит»
(код за ЄДРПОУ 31235849)
Мiсцезнаходження:
61024, м. Харкiв, вул. Гуданова, 9/11
тел. (057)7 140 190
Свiдоцтво про включення до Реєстру
аудиторських фiрм та аудиторiв,
видане Аудиторською палатою України
№ 4659 вiд 28.01.2016 р., чинне до 28.01.2021 р.
д/н д/н д/н |
|