|
Дата розміщення: 30.04.2015
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки до фiнансової звiтностi за рiк, який закiнчився 31 грудня 2014 року
Фiнансова звiтнiсть ПАТ «ПIВДЕНДIПРОЦЕМЕНТ» за рiк, що закiнчився 31 грудня 2014 року, пiдготовлено вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) та є першою рiчною фiнансовою звiтнiстю, у якiй суб’єкт господарювання застосовує МСФЗ.
ПАТ «ПIВДЕНДIПРОЦЕМЕНТ» подавав фiнансову звiтнiсть згiдно iз своїми попереднiми ЗПБО до 31 грудня 2011 року.
Фiнансова звiтнiсть базується на вимогах стандартiв та тлумаченнi МСФЗ, включаючи Мыжнародны стандарти бухгалтерського облiку (МСБО) опублiкованих на сайтi Мiнiстерства фiнансiв України станом на 31 грудня 2014 року та прийнятих щодо звiтних перiодiв, починаючи з 1 сiчня 2014 року.
Детальна iнформацiя, щодо стандартiв, якi було застосовано мiстяться в примiтках до цiєї моделi фiнансової звiтностi.
Загальнi вiдомостi
Публiчне акцiонерне товариство "Пiвдендiпроцемент" (надалi-Товариство) засновано на пiдставi наказу регiонального вiддiлення Фонду державного майна України у Харкiвськiй областi №393-П вiд 18.05.1994р. шляхом перетворення Державного проектно-вишукувального iнституту «ПIВДЕНДIПРОЦЕМЕНТ» у Вiдкрите акцiонерне товариство "Пiвдендiпроцемент". 12 грудня 2008 р. на загальних зборах акцiонерiв було прийняте рiшення про змiну дiяльностi та про визначення основним напрямком дiяльностi Товариства здавання в оренду власного нерухомого майна. Внаслiдок цього у 2009-2010 роцi було розпочато реконструкцiю об'єкта нерухомостi, розташованого за адресою: м. Харкiв, проспект Правди, будинок 10, яку було закiнчено у 2011 роцi. Протягом 2014 року Товариство здiйснювало фiнансово-господарську дiяльнiсть за основним напрямком.
МСФЗ станом на 31 грудня 2014р.
При складаннi фiнансової звiтностi використовувалися наступнi Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), а саме:
МСФЗ 1 Перше застування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi
МСФЗ 7 Фiнансовi iнструменти, розкриття iнформацiї
МСФЗ 9 Фiнансовi iнструменти
МСФЗ 13 Оцiнка справедливої вартостi
МСБО 1 Подання фiнансової звiтностi
МСБО 2 Запаси
МСБО 7 Звiт про рух грошових коштiв
МСБО 8 Облiкова полiтика, змiни в облiкових оцiнках та помилки
МСБО 12 Податок на прибуток
МСБО 16 Основнi засоби
МСБО 17 Оренда
МСБО 18 Дохiд
МСБО 19 Виплати працiвникам
МСБО 23 Витрати на позики
МСБО 32 Фiнансовi iнструменти: подання
МСБО 33 Прибуток на акцiю
МСБО 36 Зменшення корисностi активiв
МСБО 38 Нематерiальнi активи
МСБО 39 Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка
МСБО 40 Iнвестицiйна нерухомiсть
Основнi положення облiкової полiтики для року, який закiнчується 31 грудня 2014 року.
Принцип вiдповiдностi. Фiнансова звiтнiсть було пiдготовлено на пiдставi моделi облiку по умовно-справедливiй вартостi придбання.
Принцип неперервностi дiяльностi. Керiвництво Товариства пiдготувало дану фiнансову звiтнiсть на пiдставi принципу неперервностi дiяльностi. Дане твердження керiвництва базується на розглядi фiнансового положення, поточних планiв, прибуткованостi операцiй та доступу до фiнансових ресурсiв, а також на аналiзi впливу фiнансового кризису на майбутнi операцiї Товариства.
Функцiональна валюта та валюта подання. Нацiональна валюта України - гривня, вона же є функцiональною валютою Товариства та одночасно валютою, в якiй було пiдготовлено вищезазначену фiнансову звiтнiсть. Якщо не вказано iнше, округлення всiєї фiнансової iнформацiї, представленої в гривнях, здiйснюється до тисячi.
Грошовi кошти та їх еквiваленти. До грошових коштiв та їх еквiвалентiв вiдносяться готiвковi грошовi кошти, та короткотермiновi високолiквiднi фiнансовi вкладення з первiсним термiном погашення до трьох мiсяцiв.
Активи Товариства та iншi основнi засоби. Активи Товариства та iншi основнi засоби вiдображаються по первiснiй вартостi за вирахуванням накопиченої амортизацiї та накопичених збиткiв вiд знецiнення.
Первiсна вартiсть актива складається iз вартостi придбання або вартостi будiвництва, витрат, безпосередньо пов’язаних з вводом актива в експлуатацiю, первiсною вартiстю оцiнки зобов’язань щодо виводу iз експлуатацiї та витрат по позикам для активiв, що вiдповiдають критерiям капiталiзацiї. Цiна придбання або вартiсть будiвництва розраховується як сума сплачених коштiв та справедливої вартостi iншої винагороди, наданої за придбання актива.
Оцiнка строкiв корисного використання того або iншого об’єкту основних засобiв є предметом судження керiвництва, яке формується з урахуванням досвiду експлуатацiї подiбних активiв та iнших факторiв. При визначеннi строку корисного використання того чи iншого об’єкту керiвництво враховує пропоноване використання, розрахункове технiчне старiння, фiзичний знос, умови гарантiй, а також фактичнi умови використання актива. Змiни будь-яких вищезазначених умов та оцiнок може привести до коректування норм амортизацiйних вiдрахувань в майбутнiх перiодах, що в свою чергу, може вплинути на величину прибутку, вiдображеного в фiнансовiй звiтностi.
Тест на знецiнення основних засобiв проводиться лише у разi, якщо є будь-якi фактори, що пiдтверджують iнформацiю, що могло статися знецiнення або якщо необхiдно пiдтвердження, що основнi засоби враховується по вартостi, яка не перевищує їх ймовiрну вiдшкодовану вартiсть.
Амортизацiя. Керiвництво Товариства щорiчно проводить оцiнку строкiв корисного використання основних засобiв, та у разi, змiн проводить вiдповiднi змiни в облiку згiдно з очiкуваннями.
Необоротнi матерiальнi активи, якi пов’язанi з основною дiяльнiстю амортизуються прямолiнiйним методом. Iншi нематерiальнi активи включають в собi програмне забезпечення. Придбанi нематерiальнi активи при первiсному визнаннi оцiнуються по фактичнiй вартостi.
На землю та об’єкти незавершеного будiвництва амортизацiя не нараховується.
Витрати на ремонт (строком до 12 мiсяцiв) та технiчне обслуговування вiдносяться до витрат по мiрi їх виникнення. Витрати, у разi замiни iстотних деталiй та компонентiв основних засобiв капiталiзуються з одночасним списанням замiнних вузлiв. Прибуток або збиток, який виникає унаслiдок замiни вузлiв основних засобiв вiдображається у Звiтностi про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) по мiрi їх виникнення.
Капiтальний ремонт та вiдновлення. Витрати на капiтальний ремонт та переоснащення включають в собi вартiсть замiнних вузлiв або частин активiв, вартiсть проведених технiчних оглядiв та вартiсть капiтального ремонту. Якщо актив або частина актива, яка амортизується окремо або не пiдлягає списанню, замiнюється та iснує ймовiрнiсть, що Товариство в майбутньому одержить економiчну вигоду, яка буде пов’язана з даним об’єктом, то витрати капiталiзуються, в iншому випадку вони вiдразу списуються.
Фiнансовi активи, якi пiдпадають пiд дiю МСБО 39, класифiкуються вiдповiдно як фiнансовi активи, переоцiненi по справедливiй вартостi через прибуток або збиток; позики та дебiторська заборгованiсть; iнвестицiї, отриманi до погашення; фiнансовi активи, в наявностi для продажу. Товариство класифiкує свої фiнансовi активи при їх первiсному визнаннi. Всi угоди щодо купiвлi-продажу фiнансових активiв, якi потребують поставки актива у визначений термiн, визнаються на дату укладення договору, тобто на дату, коли Товариство приймає на себе зобов’язання купити або продати товар.
Дебiторська заборгованiсть – це непохiдний фiнансовий актив з фiксованими платежами або платежами, якi пiдлягають визначенню та не мають котирування на активному ринку. Пiсля первiсної оцiнки такi фiнансовi активи, оцiнюються за амортизованою собiвартiстю застосовуючи метод ефективного вiдсотка за мiнусом знецiнення.
Фiнансовi зобов’язання, якi пiдпадають пiд дiю МСБО 39, класифiкуються вiдповiдно як фiнансовi зобов’язання, переоцiненi по справедливiй вартостi через прибуток та збиток; кредити та позики. Товариство квалiфiкує свої фiнансовi зобов’язання при їх первiсному визнаннi. Фiнансовi зобов’язання спочатку визнаються по первiснiй справедливiй вартостi, збiльшеної у разi отримання кредитiв на пов’язанi з ними витрати по угодi. Справедлива вартiсть по кредиту визначається з урахуванням ринкових вiдсоткових ставок по аналогiчним iнструментам у разi їх суттєвих вiдмiнностях вiд вiдсоткової ставки по кредиту. В наступних перiодах позичковi кошти вiдображаються по амортизованiй вартостi з використанням методу ефективної вiдсоткової ставки.
Визнання фiнансового зобов’язання припиняється, якщо зобов’язання погашено або у разу закiнчення строку. Якщо наявне фiнансове зобов’язання замiнюється iншим фiнансовим зобов’язанням перед цим же кредитором, на суттєво вiдмiнних умовах, або у разi iстотних змiн умов наявного зобов’язання, така замiни або змiни враховуються як припинення визнання первiсного зобов’язання та початком визнання нового зобов’язання, а рiзниця в їх балансовiй вартостi визнається в звiтi про прибуток та збиток.
Запаси вiдображаються за найменшою iз двух величин: фактичною вартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї. Вартiсть товарно-матерiальних запасiв визначається методом ФIФО. Чиста вартiсть реалiзацiї – це розрахункова цiна продажу в процесi звичайної дiяльностi за мiнусом витрат на продаж.
Товариство в якостi Орендодавця, договори оренди класифiкує як операцiйна оренда, тобто всi ризики та вигоди залишаються у Товариства. Умовнi платежi по орендi визнаються в якостi виручки в том перiодi, в якому вони були отриманi (МСБО 17).
Резервом (забезпеченням) визнаються поточнi зобов’язання, якщо в результатi минулих подiй, є значна ймовiрнiсть того, що для погашення зобов’язання потребується вiдтiк економiчних вигод, а сума такого зобов’язання не може бути достовiрно визначена. Оцiнка Товариством сум резерву по зобов’язанням базується на iснуючих фактах та оцiнцi ймовiрностi погашення або урегулювання зобов’язання в майбутньому. Товариством створюється забезпечення (резерв) виплат персоналу. Розмiр забезпечення переглядається на кiнець звiтного перiоду та коригується з урахуванням поточної оцiнки. (МСБО 37)
Податки
Поточний податок на прибуток. Активи та зобов’язання по поточному податку на прибуток за поточний та попереднi перiоди оцiнюється у розмiрi суми, яка буде вiдшкодована податковим органом або сплачена йому. Податковi ставки та податкове законодавство, застосовуванi для розрахунку даної суми – це ставки та закони, прийнятi або фактично прийнятi на звiтну дату в країнi, де Товариство здiйснює свою дiяльнiсть та отримує оподатковуваний дохiд.
Поточний податок на прибуток, вiдноситься до статей, визнаними безпосередньо в капiталi, визнаються в складi капiталу, а не в звiтi про прибутки та збитки. Керiвництво Товариства перiодично здiйснює оцiнку позицiй, вiдображених в податкових декларацiях, у вiдношеннi яких вiдповiдне податкове законодавство може бути по рiзному iнтерпретовано та по мiрi необхiдностi створює резерви.
Вiдстрочений податок на прибуток розраховується методом балансових зобов’язань в частинi перенесеного на майбутнi перiоди податкового збитку або тимчасових рiзниць, якi виникають мiж податковою базою активiв та зобов’язань та їх балансовою вартiстю в фiнансовiй звiтностi. Вiдповiдно до виняткiв, якi iснують для первiсного визнання, вiдстроченими податками не визнаються тимчасовi рiзницi, якi виникли при первiсному визнаннi актива або зобов’язання по операцiям, не пов’язаними з об єднанням бiзнесу, якщо вони не впливають на бухгалтерський, чи на податковий прибуток.
Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну звiтну дату та зменшується у разi ймовiрностi отримання в майбутньому достатнього оподаткованого прибутку, який дозволив би використати все або частину вiдстрочених податкових активiв.
Невизнанi вiдстроченi податковi активи переглядаються на кожну звiтну дату та визнаються в тiй мiрi, в якiй з’являється значна ймовiрнiсть того, що майбутнiй оподаткований прибуток дозволить використати вiдстрочений податковий актив.
Вiдстрочений податок, який вiдноситься до статей, визнаними безпосередньо в капiталi, визнається в складi капiталу, а не в звiтi про прибуток та збиток.
Вiдстроченi податковi активи та вiдстроченi податковi зобов’язання згортаються у разi юридичного забезпечення права згортати поточнi податковi активи та поточнi податковi зобов’язання та якщо вiдстроченi податки стосуються податкiв на прибуток, що накладенi одним тим самим податковим органом. (МСБО 12)
Визнання доходу. Дохiд вiд надання послуг має визнаватися в момент завершеностi етапу операцiї, який iснує на кiнець звiтного перiоду. Дохiд визнається, тiльки коли є ймовiрнiсть надходження економiчних вигiд, пов’язаних з операцiєю. Але у разi виникнення невизначеностi щодо можливостi отримання суми, яка вже включена до доходу, неоплачувана сума або сума, стосовно якої перестає iснувати ймовiрнiсть вiдшкодування, визнається як витрати, а не як коригування суми первiсно визнаного доходу. (МСБО 18).
Витрати на позики. Витрати на позики, що безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, є частиною собiвартостi такого активу. Iншi витрати на позики, включаючи витрати на сплату вiдсоткiв, визнаються як витрати звiтного перiоду. (МСБО 23)
Виплати працiвникам. Витрати на заробiтну плату, вiдрахування до Пенсiйного фонду, щорiчнi вiдпустки нараховуються протягом року, в якому вiдповiднi виплати були наданi працiвникам Товариства. Вищезазначенi витрати вiдносяться до витрат по мiрi їх виникнення та вiдображаються у Звiтi про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) у вiдповiдних статтях.
Ключевi бухгалтерськi оцiнки та професiйнi судження при застосування облiкової полiтики. Товариство використовує оцiнку та робить припущення, якi можуть впливати на вiдображенi суми у фiнансовiй звiтностi та їх балансову вартiсть активiв та зобов’язань протягом наступного року. Оцiнка та судження пiддаються постiйному аналiзу та базуються на минулому досвiдi керiвництва та iнших факторах, в тому числi на очiкуваних щодо майбутнiх подiй, якi вважаються обґрунтованими в обставинах, що склалися.
Прийнята облiкова полiтика вiдповiдає облiковiй полiтицi, яка застосовувалася в попередньому звiтному роцi, за виключенням нових стандартiв та тлумачень, якi набрали чинностi з 1 сiчня 2014 року.
д/н
д/н
д/н
|